Vianočné kúzlo

Tento príbeh o Vianociach je akoby zo sveta zázrakov a dobra. V atmosfére, kde sa nádej mieša s radosťou, rodina otvára svoje srdcia pre nečakaného hosťa, chlapca menom Imani. Jeho príchod mení jednoduchú štedrovečernú večeru na nezabudnuteľný zážitok, naplnený láskou, pohostinnosťou a vianočným kúzlom, ktorý nezostane iba pod stromčekom, ale pretrváva v srdciach celej rodiny.

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

17.12.2024

Téma rozprávky

rozpravka s ponaučením, rozprávky na dobrú noc, vianočná rozprávka

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Atmosféra, ktorá obklopuje srdcia všetkých. Čas, kedy nádej a radosť prenikajú do našich životov. Za oknami tancuje svetlo vianočného stromčeka, ktorý zdobí skoro každý dom. Kuchyne sa nesú vôňou vianočných jedál a malé oči detí sa nevedia dočkať prekvapení, ktoré pod vianočným stromčekom čakajú.

 Mária, Eva a Adam sa obliekli do svojho najkrajšieho oblečenia. Otec dokončoval vianočný šalát a mama chystala vianočnú rybu. Zo starého rádia v drevenom obale vyhrávali vianočné koledy a v krbe praskal oheň. V obývačke bol prestretý stôl so šiestimi stoličkami a s prestieraním pre šesť ľudí.

„Oci? Prečo prestierame pre šesť ľudí, keď je nás len päť?“ opýtala sa najmladšia Eva.

Otec sa na ňu pozrel, rukou ju pohladil po vlasoch a povedal: „No, a čo ak by k nám niekto chcel prísť? Takto budeme pripravení.“

Samozrejme, deti vedeli, že otec vtipkuje, ale aj tak to nechápali a radšej pokračovali vo svojej vianočnej nálade. Cez okno pozorovali betlehemskú hviezdu, ktorá každoročne oznamuje príchod Vianoc.

Konečne nastal štedrovečerný čas a večera mohla začať. Na stole horel plamienok sviečky a vianočná koleda hrala z rádia na okne. Pustili sa do spoločných debát, deti spomínali skromné darčeky, ktoré si želali pod vianočný stromček a otec im rozprával svoje veselé príhody z detstva. Mama sa usmievala a do debát prispela tiež svojou dobrou náladou a príbehmi.

Čas na hodinách plynul, večera sa pomaly blížila ku koncu, keď sa odrazu ozvalo klopanie na vchodové dvere. Všetci za štedrovečerným stolom stíchli a upriamili svoj pohľad na otca. Len vianočná koleda sa ozývala po miestnosti. Otec sa postavil a šiel sa pozrieť k dverám. Otvoril dvere a pred prahom stál chlapec. Vonku snežilo, mrzlo a chlapec mal oblečené staré nohavice s množstvom dier a jedno tenké tričko. Pleť mal krásne hnedú ako vianočný medovník. Na pohľad bol veľmi špinavý, ale otec nemal to srdce nevpustiť ho dnu, keď je čas Vianoc a opýtal sa ho: „Ahoj, chceš sa k nám pridať na vianočnú večeru? Máme jedno miesto stále voľné.“ Umrznutému chlapcovi zasvietili oči od radosti. Nesmelo prikývol a vkročil cez prah dverí dovnútra. Zo susedného domu kričal sused na otca, aby chlapca nepúšťal dnu, že je to špinavý žobrák. Otec však dvere zatvoril a suseda ignoroval.

Chlapca usadil na voľné miesto, ktoré vždy z vtipu pripravoval. Malá Eva sa nahla k sestre Márii a povedala …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.