Vesmírny rytier

Keď Zelenú planétu napadla pirátska loď na čele s neľútostným kapitánom Black Holom, musel prísť na pomoc vesmírny ranger. Lenže bol pirátmi uväznený a kapitán Black Hole mohol pokračovať v pustošení planéty, z ktorej chcel ukradnúť ich drahocennosť, ktorá slúžila celému vesmíru. Zachráni niekto Zelenú planétu? Alebo padne do rúk neľútostného piráta?

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

14.4.2023, 15.2.2023

Téma rozprávky

O vesmire, piráti, rozprávky na dobrú noc, rytieri, s ponaučením, vesmír

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Malá Zelená planéta, uprostred neznámej galaxie, niekde hlboko vo vesmíre ukrýva vzácne tajomstvo. Jej povrch je posiaty tisíckami dier a celá planéta pôsobí ako vznášajúci sa okrúhly zelený ementál. V malých otvoroch na povrchu planéty žijú vesmírni vŕtači, ktorí tu vŕtajú dlhé chodby skrz celú planétu.

V hlbokých tuneloch ťažia vzácny zelený kameň, ktorý v sebe ukrýva obrovskú silu. Ten potom predávajú hviezdnym modelárom, ktorí z neho vyrábajú palivo pre nové hviezdy vo vesmíre.

Lenže jedného dňa bola Zelená planéta napadnutá. Obrovská loď zastavila na obežnej dráhe a vyhodila obrovskú kovovú kotvu na jej povrch. Zaznela ohlušujúca rana, ktorej zvuk sa šíril od jedného pólu až po druhý pól planéty. Čierna vlajka s bielou lebkou viala na najvyššom sťažni lode. Z bokov lode sa vysunuli mohutné delá. „Bum! Bum! Bum!“ ozývali sa výstrely. Zelená planéta sa ocitla v plameňoch a celá sa otriasala od výbuchov.

Vesmírni piráti sa chceli zmocniť vzácneho zeleného kameňa. Chceli využiť jeho ohromnú silu pre svoje plány a pripraviť celý vesmír o žiaru hviezd.

Kapitán lode Black Hole zišiel na malom člne na Zelenú planétu. Na hlave mal typickú čapicu a v ruke držal meč, ktorý žiaril jasnou červenou farbou. Postavil sa pred jeden z tunelov, ktorý vyhrabali miestni vŕtači pri ťažbe kameňa a zakričal. „Som kapitán Black Hole! Prišiel som si pre zelený kameň. Prosím, odovzdajte mi ho a moja loď zastaví paľbu z kanónov! Ak odmietnete, rozdrvím vašu planétu na prach!“

Lenže vŕtači odmietli vydať zelený kameň. Vedeli, že ak sa ho zmocní zlosyn Black Hole, bude to pohroma pre celý vesmír.

V hlbinách planéty zosnovali plán. Vzali vesmírneho holuba, ktorý dokázal letieť rýchlosťou svetla. Pripevnili mu na nohu správu so žiadosťou o pomoc a vyslali ho k vesmírnemu Rangerovi.

Pirátska loď neprestávala ostreľovať planétu. Jej delá nepretržito strieľali. Medzitým vesmírny holub doletel až na planétu, o ktorej sa vraví, že je centrálnou stanicou pre ochrancov vesmíru. Správa sa dostala do rúk vesmírneho Rangera, ktorý jazdil na motorke. Namiesto kolies mala dve trysky a jazdila na energiu z hviezd. Po bokoch bol úložný priestor, z ktorých vyliezali dve laserové zbrane. Ranger brázdil vesmírom a zatýkal zločincov od jednej galaxie po druhú.

Správa o vyčíňaní kapitána Black Hola ho veľmi nahnevala. Už dlhú dobu sa snažil pirátsku loď dostať pred súd za jej zločiny, ktoré páchala na bezbranné planéty. Tiež si uvedomoval, že zelený kameň je pre vesmír veľmi vzácny. „Je to moje poslanie chytať zločincov. Ale toto je boj o záchranu celého vesmíru!“ povedal Ranger. Naštartoval svoju motorku a rýchlosťou svetla sa vydal k …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.