Stratené srdce Čierneho lesa

Na jednom krásnom mieste žil mladý chlapec menom Leo, ktorý sníval o dobrodružstvách a objavovaní skrytých pokladov. Jedného dňa našiel zvláštny kameň s tajomnými symbolmi, ktorý ho viedol k Čiernemu lesu. Leo vstúpil do lesa, kde stretol múdru sovu, elegantného jeleňa a statočného vlka – strážcov lesa. Tí mu darovali múdrosť, rýchlosť a odvahu, aby porazil zlého čarodejníka Malakara a získal späť srdce lesa. Leo úspešne splnil svoju úlohu a zachránil Čierny les, za čo získal vzácnu odmenu …

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

8.7.2024

Téma rozprávky

les, o zvieratách, odvaha, rozpravka s ponaučením, rozprávky na dobrú noc, zvieratá

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Na jednom krásnom mieste žil mladý chlapec menom Leo. Bol to obyčajný chlapec bažiaci po dobrodružstve; mal neukojiteľnú zvedavosť a srdce plné odvahy. Sníval o tom, že preskúma svet za hranicami miesta kde žije, objaví skryté poklady a odhalí dávne tajomstvá.

Jedného slnečného popoludnia, keď sa hral na okraji dediny, Leo narazil na zvláštne vyzerajúci kameň. Bol to kameň, aký nikdy predtým nevidel, so zvláštnymi symbolmi vyrytými na povrchu a slabým žiarením, ktoré vychádzalo zvnútra. Zvedavý Leo zdvihol kameň a pocítil náhly prúd zvláštnej sily, ktorá mu prechádzal telom. Zatiaľ ešte netušil, že tento kameň bude kľúčom k mimoriadnemu dobrodružstvu.

Dedinskí ľudia často hovorili o Čiernom lese, tajomnom mieste plnom magických tvorov a dávnych tajomstiev. Hovorili o kameňoch so zvláštnymi kresbami, ktoré pochádzajú práve z toho lesa. Väčšina ľudí sa mu vyhýbala zo strachu, ale Leo ho videl ako vrcholné dobrodružstvo. S kameňom v ruke, ktorý slabo svietil, sa vydal na okraj Čierneho lesa, odhodlaný odhaliť jeho tajomstvo.

Keď Leo prekročil hranicu lesa a vstúpil do jeho vnútra, pocítil zázrak a vzrušenie. Stromy sa týčili vysoko nad ním, ich listy sa leskli strieborným odleskom. Vzduch bol naplnený sladkou vôňou rozkvitnutých kvetov, ktoré mali gigantické rozmery a najčudnejšie tvary, aké kedy videl. Čvirikanie vtákov sa nepodobalo žiadnemu z tých, ktoré poznal zo svojej dediny. Leo nasledoval úzky chodník, vedený slabým žiarením kameňa vo svojej ruke. Nevedel kam presne kráča, ale čím hlbšie postupoval lesom, tým silnejšie jeho kameň žiaril. Vedel, že ide správnym smerom.

Po niekoľkých hodinách chôdze narazil na čistinku, kde stáli traja majestátni tvorovia. Bola tam múdra sova, elegantný jeleň a statočný vlk. Boli to strážcovia Čierneho lesa, ochrancovia jeho tajomstiev a pokladov.

„Vitaj, mladý cestovateľ,“ zaškriekala sova a jej oči sa leskli múdrosťou. „Očakávali sme ťa. Kameň, ktorý nosíš, je mocný artefakt a vybral si práve teba na špeciálnu misiu.“

Sova vysvetlila, že Čierny les je v nebezpečenstve. Zlý čarodejník menom Malakar ukradol srdce lesa, magický drahokam, ktorý udržiaval život v celom lese. Bez drahokamu les zvädne a zomrie. Leo mal za úlohu získať srdce lesa späť a obnoviť jeho rovnováhu. Vtedy pochopil, že les nie je nebezpečný, ale naopak, že je výnimočný a iný, preto sa ho ľudia boja. Svoju úlohu odhodlane prijal.

S pomocou darov, ktoré mu strážcovia darovali, získal veľkú výhodu. Sova mu dala múdrosť, jeleň mu poskytol rýchlosť a vlk ponúkol odvahu. Leo sa vydal hlbšie do lesa, vyzbrojený skvelými schopnosťami, kde čelil mnohým výzvam a prekážkam.

Jeho prvou prekážkou bola rieka Tieňov, tmavý a zradný prúd, ktorý oddeľoval vonkajší les od jeho srdca. Rieka bola považovaná za neprekonateľnú, plnú nebezpečenstiev. Pomocou múdrosti, ktorú mu darovala sova si Leo vytvoril vlastnú fantáziu. Zatvoril oči a myslel na most z kameňa. Na taký most, ktorý uvidí len ten, kto je odvážny a verí vo svoju silu.

Leo opatrne pristúpil k okraju rieky, oči mal stále zatvorené a veril si tak mocne, že nebojácne vkročil do prázdna nad rozbúrenú rieku. Jeho prvý krok dopadol na neviditeľný kameň. Fungovalo to! S každým krokom si bol istejší a čoskoro bezpečne prešiel cez rieku Tieňov.

Pokračoval ďalej vo svojej ceste až narazil na bludisko ilúzií, labyrint, ktorý mätie a dezorientuje každého, kto do neho vstúpi. Leo využil opäť využil múdrosť, ktorú mu ponúkla Sova. Múdre myšlienky a rýchle nohy od jeleňa, ho navigovali bludiskom. Vyhýbal sa pasciam a nástrahám, a keď sa priblížil k stredu bludiska, narazili na stenu zrkadiel, ktorá odrážala jeho najhlbšie obavy. Leo sa videl stratený a osamotený, ale spomenul si na dar od vlka, na jeho odvahu. S hlbokým nádychom čelil svojim obavám a rozbil ilúziu v zrkadle, čím odhalil cestu vpred až nakoniec porazil bludisko a ocitol sa na druhej strane.

Nakoniec dosiahol Malakarovu jaskyňu, tmavú dieru ukrytú hlboko v lese. Vstup strážili začarované sochy, ktoré v okamihu ožili a boli pripravené zaútočiť na votrelcov. Leo, využil schopnosť, ktorú mu daroval mocný jeleň. Pomocou rýchlil nôh prekĺzol pomedzi stráže a nikto ho nedokázal zastaviť.

Vo vnútri ho už čakal Malakar, ktorý jeho príchod videl vo svojej magickej guli. V ruke držal drahokam, srdce lesa. Bol to vysoký, hrozivý muž s prenikavými očami a zlovestným úsmevom. „Už som ťa čakal. Konečne si tu. Myslíš si, že ma porazíš, chlapče?“ posmešne sa spýtal.

Leo pevne stál. V ruke držal žiariaci …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.