Radka v ľudskom tele

Radka sa rozhodla preskúmať ľudské telo vlastnými očami. Napísala svojmu kamarátovi Simonovi, aby jej vyrobil nápoj na zmenšenie, aby sa mohla zmenšiť a navštíviť ľudské telo. Po niekoľkých dňoch jej Simon poslal tajnú fľaštičku. Ako dopadne Radkine bádanie ľudského tela?

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

27.11.2022

Téma rozprávky

ľudské telo, rozprávky na dobrú noc, s ponaučením, zmenšenie

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Malá Radka je fascinovaná ľudským telom. Neustále premýšľa, ako to funguje v takom mozgu, odkiaľ sa berú myšlienky, alebo čo sa deje s jedlom v žalúdku a k čomu potrebujeme kyslík. Bola veľmi zvedavá a táto vlastnosť ju hnala poznať pravdu.

Sedela za svojím stolom a pozerala cez okno von, na upršané počasie a premýšľala. A odrazu dostala šikovný nápad. „Áno, mám to! Napíšem môjmu dobrému priateľovi Simonovi. On je predsa veľký vynálezca, on mi pomôže. Požiadam ho, aby mi vyrobil zmenšovací nápoj, vďaka ktorému sa zmenším na nanočasticu a vkĺznem do ľudského tela. Napríklad do tela môjho brata. A celé ho preskúmam!“ potešila sa Radka a siahla po ceruze a papieri.

Napísala krátky a stručný list Simonovi a hodila ho do obálky. Obliekla si pršiplášť a vybehla von smerom k poštovej schránke, do ktorej vhodila list a vrátila sa domov.

Doma každý deň netrpezlivo čakala na Simonovu odpoveď. Tá stále neprichádzala a dni ubiehali ako voda. Radka už bola zúfala a schránku na plote kontrolovala niekoľkokrát denne. Ale nič v nej nebolo. Keď sa jedno ráno približovala k schránke už bez radostného elánu ako zvyčajne, pretože si myslela, že tam aj tak nič nenájde, zostala prekvapená. V schránke ležala obálka s vypuklou hrčou v strede a s nápisom „Radke od Simona“.

Radka podskočila od radosti, schmatla list a utekala hore do svojej izby. Srdce jej búšilo ostošesť, ruky sa jej triasli a od toľkej radosti nevedela otvoriť obálku. Keď sa jej to podarilo, vo vnútri našla list a malú fľaštičku.

Vzala list a čítala: „Drahá Radka, som rád, že si práve mňa požiadala o pomoc. Prepáč, že mi odpoveď trvala tak dlho, ale vytvoriť nápoj na zmenšenie bol náročnejší ako moje lietajúce auto. Určite chápeš, že ma to stálo veľa práce, preto píšem až teraz. V obálke nájdeš malú fľaštičku, v ktorej je tekutina na zmenšovanie. Zmenší ťa to na veľkosť prachu, takže budeš môcť bez problémov vkĺznuť do ľudského tela. Ale pozor! Zmenšovací účinok trvá len dvadsať minút. Potom sa v priebehu niekoľkých sekúnd zväčšíš do pôvodnej veľkosti. PS: možno sa ti bude potom trochu točiť hlava, tak sa nezľakni. Dolu podpísaný Simon.“

Radka bola nedočkavá, ale musela si pripraviť jasný plán. Počkala, pokiaľ jej brat Viktor zaspí, aby sa mohla dostať do jeho tela a preskúmať ho. Keď prišiel večer, Viktor sa uložil do postele a zaspal. Do izby potichu vkráčala Radka. V ruke držala fľaštičku so zmenšovacím nápojom. Posadila sa na posteľ k Viktorovi, odšraubovala vrchnáčik a napila sa. Spočiatku sa nič nedialo, ale asi po minúte sa Radka začala zmenšovať. Po chvíľke už bola maličká ako častica prachu.

Rýchlo dobehla k Viktorovmu nosu, a keď sa nadýchol, vdýchol do seba aj malú Radku.
Ocitla sa v silnom vetre, ako keby bola v tornáde. Preletela cez Viktorov nos a padala priamo do jeho pľúc. „Au! To bola drsná jazda,“ povedala Radka …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.