Policajt Kiko a Honey

V malebnom meste policajt Kiko, známy svojou statočnosťou, spolu so svojou vernou parťáčkou, čiernou sučkou Honey, tvoria odvážny tím ochrancov poriadku. Počas jedného nezvyčajne tichého popoludnia ich oddych na policajnej stanici narušil naliehavý hlas z vysielačky, hlásiaci krádež v hračkárstve na okraji mesta. Bez váhania vystrelili do ulíc na policajnom aute s zapnutými majákmi …

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

17.6.2024

Téma rozprávky

polícajna akcia, policajný pes, policajt, rozpravka s ponaučením, rozprávky na dobrú noc

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Čierny drozd sa vzniesol ponad veľké mesto. Letel vysoko nad mrakodrapmi, ktoré siahali až k oblakom, vznášal sa nad ulicami plných ľudí a zosadol na modro-bielej streche. Bola to policajná stanica uprostred rušného mesta.

Vo vnútri policajnej stanice slúži a velí najstatočnejší policajt všetkých čias. Ničoho sa nebojí, je odvážny a neustále pripravený pomáhať ľudom v jeho meste. Obyvatelia ho volajú  policajt Kiko. Jeho najvernejšia spoločníka a parťáčka sa volá Honey. Je to malá čierna sučka, a jej čuch a sluch sú nenahraditeľné. Spoločne dohliadajú na poriadok v meste.

Ak niekto v meste potrebuje pomoc, stačí zavolať na vysielačku policajta Kika a odvážna dvojica vyrazí na pomoc.

V policajnej stanici sa nachádza aj väznica pre prípad, že niektorých výtržníkov alebo lupičov bude potrebné zatvoriť za mreže. Na poschodí stanice sa nachádza kancelária policajta Kika, kde oddychoval so svojou vernou priateľkou Honey.

Relaxovali na gauči a Kiko jej hladil mäkké uši, ktoré boli veľmi príjemné na dotyk a Honey to milovala. Lenže už čoskoro ich oddych prerušil zvuk policajnej vysielačky.

„Tŕn! Tŕn! Tŕn! Tŕn!“ zvonila bez prestávky. Policajt Kiko ju vzal do rúk a stlačil gombík: „Tu je policajná stanica, ako Vám môžeme pomôcť?“

Z vysielačky sa ozval vystrašený a plačúci hlas: „Pán policajt! Potrebujeme Vás! Veľmi rýchlo!“

Policajt Kiko sa postavil a spozornel: „V poriadku. Ale kde ste? A čo sa deje?“

Z vysielačky sa opäť ozval skľúčený hlas: „V našom obchode na okraji mesta! Niekto vykradol celé hračkárstvo a všetky hračky odniesol. Prosím, príďte čo najrýchlejšie!“

„Hneď vyrážame!“ zavelil policajt Kiko. Vysielačku si založil za opasok, chmatol policajnú čiapku a zvolal: „Honey poď! Máme tu nový prípad. Musíme okamžite vyraziť!“

Honey vyskočila a zbehla do garáže. Obaja naskočili do policajného auta a vystrelili do ulíc rýchlosťou pretekárskeho vozidla. Policajt Kiko stlačil modrý gombík a zapol majáky. Rev sirén ozvučoval ulice mesta. Všetky auta sa uhybali, zatiaľ čo policajné auto smerovalo k hračkárstvu. Zastavili priamo pred hlavným vchodom. Okolo hračkárstva stáli plačúce deti s rodičmi. Policajt Kiko vystúpil, vošiel do vnútra a začal hľadať stopy po lupičoch. Honey sa ešte zastavila pri smutných deťoch, ktoré trochu rozveselila svojou prítomnosťou. Potom aj ona vbehla dnu a pustila sa do pátrania.

Celý obchod bol vykradnutý. Nezostala v ňom ani jedná hračka.
„Honey?“ zvolal policajt Kiko. „Skús vyňuchať nejaký pach lupičov, akúkoľvek stopu. Ak niečo nájdeš, zaštekaj.“  Verný policajný pes prikývol a už sa začalo vyšetrovanie.

Policajt Kiko premýšľal, ako mohli také obrovské množstvo hračiek ukradnúť za jednu noc. Keď však nazrel cez okno, všimol si pred obchodom otlačky od kolies, ktoré pripomínali stopy kamióna.

„Honey! Poďme hľadať …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.