Poklad Avavarov

Poklad Avavarov je príbeh o poklade, ktorý ešte nikto nevidel. Každý kto sa na poklad pozrel skamenel. Aké tajomstvo skrýva poklad Avavarov?

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

23.1.2023

Téma rozprávky

dobrodružstvo, more, piráti, pirátska loď, poklad, rozpravka s ponaučením, rozprávky na dobrú noc

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

V Tichom oceáne, ďaleko od civilizácie, je nenápadný ostrov obkolesený skalami. Ich vysoké steny ukrývajú život na tomto území. Je to domov pirátov.

Ostrov sa volá Kortusia. Na brehoch je 5 prístavov a jedno mestečko, v ktorom kotvia svoje lode piráti a trávia tu čas, ak práve nie sú na mori. Pijú pivo, tancujú a zabávajú sa. Na Kortusii medzi nimi koluje množstvo pirátskych príbehov či legiend o obávaných príšerách a drakoch, ale aj o pokladoch. Jeden príbeh o poklade je však veľmi záhadný. Je o poklade kapitána Van Grossenhona.

Ide vraj o ten najúžasnejší na svete, ktorý skrýva to najžiarivejšie zlato a drahokamy priamo z vesmíru. Kapitán Van Grossenhon ho však so svojou posádkou ukradol dávnemu kmeňu Avavarov, ktorí naň uvalili kliatbu, ktorá spôsobuje, že každý, kto sa na poklad pozrie, skamenie. To sa stalo aj kapitánovi Van Grossenhonovi. Avavari boli kmeňom, ktorý vraj vedel cestovať do vzdialeného vesmíru.

Jedného dňa na ostrov Kortusia prišiel pirát, ktorý sa začal o tento poklad zaujímať. Mal zjazvenú tvár a namiesto ruky zlatý hák. Hovoril si kapitán Johny Darius. Vypytoval sa na poklad po celom ostrove. Bol to zdatný pirát, no veľmi arogantný. Jedného večera sa kapitán Darius vypytoval v krčme pri pive, až ho začul staručký pirát so sivou bradou až po zem a drevenou nohou. „Ty hľadáš poklad Avavarov?“ opýtal sa. „Áno!“ rázne odvetil kapitán Darius. Starec vzal kapitána za plece a pozval ho k sebe domov na rum. Keď prišli do jeho príbytku, naliali si veľký pohár. Starý pirát začal vysvetľovať: „Tento poklad ešte nikto nikdy nevidel. Každý, kto sa naň pozrel, premenil sa na kamennú sochu. Ukradol ho kapitán Van Grossenhon so svojou posádkou kmeňu Avavarov. Šaman z kmeňa uvalil na poklad kliatbu a kapitán Van Grossenhon skamenel,“ vysvetlil starec. „Ale ako sa dá kliatba zrušiť?“ vyzvedal kapitán Darius. „Je tu jedna možnosť. Kmeň Avavarov zanechal papyrus, na ktorom sa píše, ako kliatbu zvrátiť,“ dodal starec. „Tak mi ju prezraďte,“ tešil sa kapitán Darius. „Musíš vliezť do hrobky šamana Avavarov a nájsť malú urnu, v ktorej je schovaný papyrus, na ktorom je napísané zaklínadlo: ….

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.