Planéta dinosaurov

V knižnici objavil Tobias záhadnú starú knihu, ktorá malá obálku posiatu ilustráciami dinosaurov. Ako správny milovník dinosaurov neváhal a knihu si vypožičal. Netušil však, čo sa stane, keď knihu otvorí v jej streda, kde je nakreslená len zelená machuľa …

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

6.11.2022

Téma rozprávky

dinosaury, Rozprávka o vesmíre, rozprávky na dobrú noc, s ponaučením, vesmír

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Je to naozaj tak. Sú na to nezvratné dôkazy. Našu planétu pred miliónmi rokov naozaj obývali dinosaury. Obrovské jaštery, ktoré nás fascinujú dodnes. Škoda však, že mali smolu a na našej planéte vyhynuli. Ale, čo keď nežili len na našej planéte? Čo ak žili aj na inej planéte, na ktorú meteorit nedopadol?

Takéto otázky si kládol malý Tobias. Pri čítaní knihy o dinosauroch rozmýšľal, aké by to bolo, ak by dinosaury žili dodnes. Jeho polička v detskej izbe sa priam prehýbala pod váhou kníh. A skoro všetky boli o dinosauroch. A ďalšia polička bola prepchatá rôznymi dinosaurími postavičkami. Dokonca aj jeho pyžamo, ktoré mal na sebe oblečené, nieslo obrázky dinosaurov.

Jedného dňa sa rozhodol, že sa vyberie do miestnej knižnice a vypožičia si novú knihu o dinosauroch, pretože tie, ktoré má doma už všetky niekoľkokrát prečítal. „Hm, chce to niečo nové. Niečo naozaj dobrodružné, niečo, čo som ešte nečítal,“ hovoril si Tobias sám pre seba a prstom prechádzal regálmi v knižnici. Konečne natrafil na regál s literatúrou venovanou dinosaurom. Prstom prešiel po každej knihe a šomral si: „Toto som už čítal, toto som čítal už trikrát, túto knihu mám doma už asi desať rokov, túto som čítal päťkrát…“ Takto prešiel celý rad kníh, ale nenašiel tam nič nové, čo ešte nečítal. Urobil krok späť, zadíval sa na regál a vzdychol: „Ach jáj.“

Jedna kniha z radu vytŕčala a tak sa Tobias natiahol, aby ju zasunul a rad zarovnal. Ale knihu nevedel zatlačiť do police. Vytiahol ju, aby sa pozrel, čo jej tam dnu v regáli zavadzia tak, že ju nemôže zasunúť. Ale polica bola vysoká a ledva tam strčil len ruku. Medzi prstami cítil, že je tam zapadnutá nejaká kniha s veľmi drsným obalom. Vytiahol niekoľko ďalších kníh z police von, aby mohol zapadnutú knihu vybrať. Podarilo sa mu ju vytiahnuť a poriadne sa na ňu zadíval.

„Páni! Tak takúto obálku som na knihe ešte nikdy nevidel. Je nádherná!“ šomral si Tobias. Obálka knihy bola naozaj neštandardná. Jej obal bol vyrobený z dreva a boli v nej vytesané postavy dinosaurov. Okraj knihy bol lemovaný zubami dinosaurov. Samozrejme to neboli naozajstné zuby, ale boli vyrezané z dreva a pôsobili veľmi realisticky. „Tak toto je skutočný poklad!“ potešil sa Tobias.

Otvoril knihu a niekoľko strán prelistoval. Obsah knihy tvorili nádherné ilustrácie dinosaurov a rôzne príbehy o nich. Tobias neváhal, zatvoril knihu a utekal s ňou k okienku. Pani za okienkom mu vypísala papierik a on si knihu s úsmevom okolo celej tváre vzal domov.

Doma si knihu pripravil na večerné čítanie. Vonku pomaly nastala tma a on si zažal nočnú lampičku. Skočil do postele a pred seba položil tajomnú knihu. „Poďme sa pozrieť, aké tajomstvá skrývaš!“ zahlásil Tobias …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.