Pirát Janko

Ak máš sen, musíš mu veriť. Rovnako ako Janko veril v to, že sa môže stať pirátom aspoň na krátky čas. Ako to dopadlo si prečítaš v napínavom príbehu.

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

18.1.2020

Téma rozprávky

dobrodružstvo, more, piráti, pirátska loď, poklad, rozpravka s ponaučením, rozprávky na dobrú noc

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Ak si divný, neznamená to, že si iný. Malý Janko bol pre svoje okolie istým spôsobom zvláštny. Ako malý začal pri každej príležitosti kresliť lebky. Doma či v škôlke, všade kreslil lebky a kostlivcov.

Janko bol poriadny výmyselník, stále len špekuloval a vystrájal. Ak naňho mama či nevlastný otec prehovorili, bol taký zasnený, že ani neodpovedal. Stávalo sa mu i to, že namiesto nohavíc si do škôlky obliekol pyžamo. Všade chodil s hlavou v oblakoch a stále kreslil lebky a kostlivcov. Preto si vyslúžil prezývku „zvláštny Janko“. Keď sa ho pýtali, prečo kreslí stále len lebky, tak buď neodpovedal, alebo vysvetľoval, že chce byť pirátom. Za túto odpoveď sa mu všetci smiali. „Pirátom? Piráti neexistujú, Janko, sú to len rozprávky,“ hovorila mu mama. Janko ju však nepočúval, ďalej si kreslil a sníval o pirátskej lodi. Chcel sa stať veľkým a slávnym pirátom. V hĺbke srdca cítil, že je to jeho osud. Aj keď sa mu každý smial, neprestával snívať. Pred sebou mal posledné leto v škôlke a potom ho už čakala škola.

Mama s nevlastným otcom sa rozhodli, že si posledné leto pred školou užijú pri mori. Vybrali si dovolenkový ostrov Rhodos. Janko sa veľmi tešil, pretože vedel, že bude pri mori, a ktovie? Možno tam stretne nejakých pirátov. Obliekol si svoje námornícke tričko a zbalil sa do svojho pirátskeho kufra. Rodinka priletela na Rhodos a ubytovala sa priamo na pláži, len pár krokov od mora. Lepšie to byť ani nemohlo. Dovolenka ubiehala a nič zvláštne sa nedialo. Janko bol zúfalý, pretože veľmi chcel stretnúť pirátov.

Predposledný deň dovolenky sa rodičia rozhodli, že vezmú Janka na výlet loďou na najbližší ostrov, aby mu tak ukázali, že piráti sú len mýtus. V prístave si zakúpil lístky a vybrali sa na loď. Plavili sa, obdivovali krásy mora a tancujúce delfíny. Pekné počasie začali striedať tmavé mraky a na hladine mora sa zdvihla hmla. V tajomnom počasí nebolo vidieť viac ako na jeden meter. Výletná loď spomalila. Nechceli predsa natrafiť na skaly či plytčinu. Odrazu ticho preťal škripotavý zvuk, ako keby sa niečo plavilo priamo oproti výletnej lodi. Zrazu sa z hustej hmly vynorila veľká čierna plachetnica. Bola celá z dreva, na stožiaroch viseli veľké čierne plachty apo bokoch mala hrozivé delá. V strede lode sa vypínal najvyšší sťažeň, na ktorom bola zavesená malá čierna vlajka s bielou lebkou. Presne taká, akú Janko zvykol kresliť. Keď to zbadal, nemohol uveriť vlastným očiam. Bola to pirátska loď! Zastavila priamo pred nimi. Tu sa ozval piskľavý zvuk letiacich lán, ktoré sa o výletnú loď prichytili. Nastala chvíľa ticha. Všetci na výletnej lodi zostali bez slova. Po lanách sa začali spúšťať veľkí zdatní ….

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.