Oblačná krajina

Oblačná krajina je domovom krásnych víl. Prichádzajú na zem aby plnili svoje poslanie. Ale jedného dňa im ich pokojný život naruší zlá zaklínačka. Ako si vily poradia?

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

19.5.2020

Téma rozprávky

les, oblačná krajina, rozpravka s ponaučením, rozprávky na dobrú noc, víly

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Vysoko v oblakoch sa vznáša tajomná krajina. Nesie sa na mäkučkých oblakoch, vďaka ktorým nie je zo Zeme viditeľná, a tak si môže uchovať svoje tajomstvo. A aj keby ste vedeli lietať, nevedeli by ste, kde ju hľadať.

Je to Oblačná krajina. A aké tajomstvo skrýva? No, je to domov víl. Žijú tam všetky víly, všetky, ktoré poznáte: zúbková víla, lesná víla, Kolorka, vodná víla a ďalšie. Všetky víly sú veľmi krásne. Prichádzajú na Zem a plnia svoje poslanie. Zúbková víla zbiera mliečne zúbky a necháva mince pod vankúšom, Kolorka čaruje krásnu dúhu, ktorá sa vždy vyfarbí po daždi, lesná víla sa stará o krásy prírody a vodná víla má na starosti vodné krásy planéty. Skrátka, každá víla vie, čo má robiť.

O svoj domov sa zodpovedne starajú. Kvitnú tam tie najkrajšie kvety, z ktorých si víly pletú vence. Žijú tam tie najkrajšie druhy vtákov, z ktorých pierok vyrábajú ozdoby na svoje oblečenie. Všade sa rozprestierajú zelené lúky a panuje radostná atmosféra. A najúžasnejšie je to, že tam nikdy neprší ani sa nemračí. Keďže Oblačná krajina sa vznáša nad oblakmi, logicky tam svieti celý deň slnko. Noci sú jasné a nad hlavami víl sa vznášajú tie najkrajšie hviezdy.

Každá z víl lieta na Zem v noci, aby ich deti nevideli. Snažia sa svoj domov a svoj príbeh držať v tajnosti, a tak naďalej prinášať deťom radostné prekvapenia. Avšak jedného rána sa do Oblačnej krajiny jedna z víl nevrátila. Ostatné víly si mysleli, že sa asi len zdržala pri plnení svojho poslania. Čakali teda do ďalšieho rána. Ale stratená víla sa nevrátila, ba dokonca sa stratila aj ďalšia. To už zbystrili pozornosť všetky víly v Oblačnej krajine. Zasadli za veľký stôl v tvare kvetu a premýšľali, prečo sa víly nevracajú späť domov. Rozhodli sa, že hneď, ako slnko zapadne, musia prerušiť svoje poslanie a hľadať stratené víly. No medzitým nedorazila domov už tretia víla. Prišiel večer a všetky víly zišli dole na Zem, aby našli svoje stratené sestry. Hľadali celú noc bez prestávky, ale žiadnu nenašli. S východom slnka sa vrátili späť domov. Medzitým deti na Zemi nechápali, prečo nedostali mince za svoje mliečne zúbky, nerozumeli, prečo víly prestali plniť svoje posolstvo. Víly v mesačnej krajine preto opäť zasadli za veľký stôl. Tentokrát so sebou priniesli krištáľovú guľu a najstaršiu z víl, ktorá žila v Oblačnej krajine. Mala už 316 rokov. Bol ta jedna z prvých víl na svete. Volá sa Gaia, čo v mytológii znamená Matka zeme. Opýtali sa jej: „Čo sa deje s našimi sestrami? Prečo sa nevracajú domov? Gaia, prosím ťa, …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.