Morská kráľovná

Molly sa plavila so svojim otcom na drevenej lodi, keď počas búrky prepadla cez zábradlie. Klesla až na morské dno, kde ju kraby vzali za morskou rybou, ktorá ju premenila na morskú pannu. Keď sa Molly prebudila …

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

3.2.2023

Téma rozprávky

hlbokomorska rozprávka, more, morska panna, o dievčenskej hrdinke, oceán, rozprávky na dobrú noc, s ponaučením

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Tento príbeh sa odohral v čase, keď moru a oceánom vládli drevené lode s napnutými plachtami. Jedna z nich sa dostala do ničivej búrky a nikto o nej už viac nepočul. Ale po dlhých rokoch, vyplavilo more na breh denník, ktorý opisuje príbeh potopenej lode.

Denník opisuje príbeh dievčaťa menom Molly. Bola dcérou obchodníka, ktorý sa plavil na ďaleký východ, kde hľadal nové tovary a dovážal ich do západných krajín. Na jednu zo svojich ciest vzal aj svoju dcéru, aby zažila dobrodružstvo a videla kúsok sveta.

Molly bola veľmi zvedavé dievča a rada sa na všetko vypytovala. Viedla si denník a v ňom si zapisovala svoje zážitky.

Osudný deň prišiel, keď drevená loď plávala uprostred atlantického oceánu a dostala sa do intenzívnej búrky, z ktorej nebolo úniku. Kapitán nemal na výber. Musel čeliť neodvrátiteľnej katastrofe. Vlny sa každou minútou zväčšovali, plachty v nápore silného vetra začali praskať a celá loď sa natriasala zo strany na stranu ako na hojdačke. V podpalubí to bolo ako sedieť v zatvorenej guli, ktorá sa kotúľa z kopca. Malá Molly vybehla po schodoch hore na palubu a postavila sa k zábradliu a s otvorenými ústami sledovala, ako si kolosálne vlny podmanili celý oceán.

„Molly! Molly! Vráť sa dovnútra! Je to tu nebezpečné!“ kričal jej otec, kapitán, ktorý stál za kormidlom a snažil sa loď udržať v rovnováhe. Molly sa otočila na otca. Ich pohľady sa stretli a zároveň okamžite preťali. Loď práve dosiahla horizont masívnej vlny a začala strmhlav padať dole. Loď sa nahla tak prudko, že všetko, čo nebolo na palube priviazané, padlo do vody, vrátane Molly.

„Nie! Nie! Nieeee!“ kričal zúfalý otec, ktorý to všetko videl na vlastné oči. Molly sa ocitla v rozbúrenom oceáne a masívne vlny ju stiahli pod hladinu. Otec svoju dcéru už nikdy nevidel.

Molly bezvládne klesala dole, až dopadla na dno oceánu, kde sa zachytila medzi farebné riasy. Po dne oceánu k nej dokráčalo niekoľko krabov. Vzali dievča klepetami a odvliekli ju do jaskyne na dne oceánu. Z nej vyplávala malá ryba. Leskla sa dúhovými farbami a vyžarovala čarovné svetlo. Priplávala k dievčaťu, zadívala sa na ňu a div jej oči nevyskočili z hlavy. Odtrhla si jednu zo svojich ligotavých šupiniek a pripla ju dievčaťu do vlasov. Kraby ju potom znova zodvihli a odviezli ju dovnútra jaskyne.

Po niekoľkých dňoch sa malá Molly prebudila. Netušila kde je, ale všimla si, že je iná ako predtým. Od hlavy po pás to bola stále ona, ale od pásu dole mala namiesto nôh veľkú plutvu ako ryba. A jej vlasy žiarili očarujúcou farbou. Jaskyňa bola plná vody, ale Molly mohla dýchať aj rozprávať. Postavila sa a priplávala k vyleštenej perle, v ktorej videla svoj odraz. Zostala zaskočená. Vtom vplával do jaskyne malý morský koník. „Óóó! Si krásna! Vznešená! Očarujúca!“ obdivoval. „Čo sa to so mnou stalo? A kde to som?“ opýtala sa ho …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.