Mesačná krajina

Otec so svojím synom Filipom si každý večer čítajú dobrodružné príbehy. Jedného dňa priniesol otec knihu, z ktorej vypadli na starú drevenú podlahu malé semiačka. Jedno z nich začalo klíčiť. V noci, v priebehu niekoľkých minút vyrástlo na obrovskú rastlinu. Keď sa ráno Filip s otcom prebudil, neverili vlastným očiam. Rozhodli sa, že sa vyšplhajú po rastline hore a nájdu jej druhý koniec. Kam ich až rastlina doviedla? Čo tam zažili?

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

14.4.2023

Téma rozprávky

dobdrodružstvo, mesiac, rozprávky na dobrú noc, vesmír

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Otec so svojím synom Filipom si každý večer pred spaním čítajú rozprávky na dobrú noc z mobilnej aplikácie Magical Can. Dobrodružné príbehy sú ich večernou tradíciou.

Bývajú v staršom tehlovom dome so škridlovou strechou a Filipova izba sa nachádza na najvyššom poschodí. Na drevenej podlahe, ktorú lemujú škrabance a ryhy, od mnohoročného používania, je prestretý koberec s dizajnom ciest a autami.

Večer, keď si už Filip umyl zuby a čakal otca vo svojej izbe, aby si prečítali nový príbeh, dobehol otec do izby a sotva lapal po dychu. „Filip! Dnes sa mi podarilo kúpiť fantastickú knihu! Kúpil som ju na tržnici, cestou domov z práce. Pani, ktorá mi knihu predala, mi prisľúbila dobrodružstvo ako z iného sveta.“

„Skvelé, tak sa do toho pustime!“ povedal nadšený Filip.

Otec si prisadol k nemu do postele a staručkú knihu, ktorá držala pokope vďaka mnohým úpravám lepiacej pásky, otvorili a otec začal čítať.

Obaja boli z príbehu unesení. Dobrodružstvo bolo naozaj úchvatné. Dej príbehu ich pohltil a po dočítaní knihy ešte niekoľko minút spolu sedeli v posteli a premýšľali nad príbehom.

„To bolo skvelé dobrodružstvo. Raz by som chcel podobné zažiť na vlastnej koži,“ skonštatoval Filip.

„Áno, bolo to divoké. Určite raz zažijeme obdobný príbeh,“ povedal otec. Postavil sa z postele a keď knihu zatvoril, vypadli z nej maličké kúsky niečoho a roztrúsili sa po podlahe.

„Čo to bolo otec?“ opýtal sa Filip. Otec sa obzeral okolo seba a povedal: „Zrejme len nejaké omrvinky alebo kúsky rozpadajúcej sa knihy. Ráno to povysávame, ale teraz ani muk, aby nás mama nepristihla,“ povedal otec s úsmevom na tvári a chcel odísť, lenže sa mu v rukách vyšmykol pohár s vodou a vylial sa na podlahu.

„Och, nie! Dnes mi snáď všetko padá z rúk,“ povedal otec a zbehol pre handru, ktorou rozliatu vodu utrel.

Potom už poprial Filipovi dobrú noc, zhasol svetlo a z izby odišiel. Netrvalo dlho a dom utíchol. Všetci už zaspali.

Lenže vo Filipovej izbe, pod kobercom v jednej ryhe na podlahe, bolo maličké semienko, ktoré vypadlo z knihy. Neboli to omrvinky, ako si myslel otec. Voda, ktorá sa z pohára vyliala, namočila jedno malé semienko. Z ryhy na podlahe začalo klíčiť. V priebehu niekoľkých sekúnd už z podlahy trčala niekoľko centimetrová rastlinka, ktorá začala rásť ohromnou rýchlosťou. Stonka vyšla z okna von a ťahala sa za mesačným lúčom. Rástla smerom k oblohe a bola čoraz mohutnejšia a vyššia.

Po niekoľkých minútach už vrchol stonky nebolo takmer vidieť. Strácal sa niekde za nočnými oblakmi. A rastlina …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.