Lev Shaka

Rozprávka o mladému levovi Shaka, ktorá si hľadá nových kamarátov, ale kvôli jeho výzoru šelmy to nemá jednoduché. Vydá sa hlboko do divočiny a zažije množstvo dobrodružstiev. Podarí sa mu nájsť nových priateľov?

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

5.1.2020

Téma rozprávky

afrika, les, lev, nosorožec, o zvieratách, rozpravka s ponaučením, rozprávky na dobrú noc, tiger, zebra, žirafa, zvieratá

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Dlhá rovinatá step pokrývajúca časť Afriky pod horúcim slnkom je domovom krásnych zvierat, rastlín a dobrodružných príbehov. Mladý lev Shaka tu tiež zažíva svoj jedinečný príbeh života.

Shaka je najmladším levom a tiež jediným mláďaťom vo svorke levov, v ktorej vyrastá. Každý deň sa skupinka prebúdza do slnečného rána za spevu exotických vtákov. Keď sa noc skončí, nepopísanú divočinu zaplaví svetlo. Vtedy si celá svorka ponaťahuje svaly a kosti a vodcovia sa poberú na ranný lov, aby nasýtili svoje rodiny. Levice sa starajú o najmladších členov, no táto svorka má len jediné mláďa – Shaku. Toho však už nebaví sa každý deň hrať len s dospelými levicami, ktoré mu dookola opakujú, čo smie a čo nesmie. Samozrejme, pre mladého leva je to výchovné, ale chýba tomu zábava. „Och, opäť tá istá nuda, tie isté hry s levicami, ktoré ma vôbec nebavia. Vôbec mi nerozumejú. Musím si nájsť nejakých kamarátov,“ šomral mladý lev Shaka rozvalený na kameni, zívajúc od hladu. „Ale najprv počkám na skvelé jedlo, ktoré má priniesť otec s ostatnými. Potom vyrazím.“ Medzitým sa pri ňom pristavila mama levica a opýtala sa ho, nad čím tak premýšľa a či sa nejde zahrať s ostatnými levicami ako zvyčajne. „Poď, otec s raňajkami je už tu. Najeme sa a môžeme kresliť do piesku alebo si rozprávať príbehy.“ „Okej, mama, poďme sa najesť, lebo som naozaj hladný, ale to hranie si ešte premyslím. To isté sme robili včera aj predvčerom aj pred predvčerom,“ odpovedal znudený Shaka. „Ja chcem nejakých kamarátov.“ „A čo keby sa k nám pridal aj ocko?“ premýšľala mama. „Ale, mami, ty mi vôbec nerozumieš, poďme sa radšej naraňajkovať,“ odvetil Shaka.

Svorka levov sa najedla a mladý Shaka sa nenápadne vytratil za svojím snom nájsť si nových priateľov. Skokom a spevom si vykračoval Shaka do nespútanej divočiny. Ako si tak chvíľočku šiel, zazrel v diaľke pasúce sa zebry. Dospelé zebry sa pásli a tie mladé zase šantili. „Hm, to sú zebry a sú medzi nimi aj mláďatá, s ktorými sa môžem hrať,“ šepol si sám pre seba natešený Shaka. Neváhal ani sekundu a rozbehol sa k zebrám. Ale hneď, ako ho zebry zaregistrovali, vzali nohy na plecia a rozutekali sa na všetky strany. „Hej! Stojte!“ volal Shaka. „Chcem sa s vami skamarátiť.“ Ale zebry boli už dávno fuč. No Shaka dlho nepremýšľal a v dobrej náladičke pokračoval v hľadaní.

Prešiel jednu trávnatú rovinku, jeden menší kopec, až dorazil k jazeru, kde sa kúpali a napájali gazely. Aj medzi nimi boli mláďatá, ktoré sa s veľkou radosťou šantili a bláznili vo vode. „Áno, takto sa chcem hrať aj ja. Toto budú moji noví kamaráti,“ tešil sa Shaka. A opäť dlho neváhal a rozbehol sa k nim. Ale hneď, ako si ho gazely všimli, dvojmetrovými skokmi utekali, čo im nohy stačili. „Hej, počkajte! Chcem sa s vami skamarátiť,“ kričal opäť Shaka, ale gazely ho už počuť nemohli, lebo boli príliš ďaleko. „Tak nevadí, idem ďalej, možno tých kamarátov raz nájdem,“ zaskočeným hlasom zašomral Shaka.

Rozbehol sa, prešiel cez jednu trávnatú rovinku, cez jeden menší kopec, okolo bambusového poľa, za ktorým sa vypínala …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.