Legový príbeh – Divoch z džungle

Divoký panáčik z legovej džungle sa zatúlal k legovému mestu Legomak. Kvôli strachu z neznámeho prostredia, ničil divoch legové mestečko. Policajt Kiko, ktorý v meste slúžil, si na pomoc zavolal legových pirátov, aby mu pomohli divocha z mesta vyhnať späť do džungle. Podarí sa im to?

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

30.8.2023

Téma rozprávky

lego rozprávka, o legových panáčikoch, rozprávky na dobrú noc

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Zelené legové kocky husto naskladané vedľa seba na širokej ploche. Dvojkové, trojkové, úzke, tučné, tenké či hladké. Krížom-krážom zložené do papradí a rastlín. Hnedé kocky usporiadané na seba do tvaru stromov a farebné súčiastky lega roztrúsené kade-tade ako voľne rastúce rastliny. Je to dokonalá legová džungľa. Nádherná, ale veľmi nebezpečná.

V jej samom strede stojí vysoký strom a v jeho korune je postavený úkryt z legových kociek. V ňom sa nachádza nenápadný domov magického divocha. Je to najvyšší lego panáčik, aký kedy bol vyrobený. Na hlave má husté vlasy a poriadne tmavú bradu. Oblečený je len v papradí a v ruke nesie kopiju s hrotom z kameňa. Jeho postava je zdatná a jeho sila sa vyrovná legovému Triceratopsovi. V džungli žije úplne sám, nemá žiadnych priateľov, a každý, kto ho stretne, radšej pred ním utečie.

Na opačnej strane detskej izby je postavené nádherné mesto rovnako z legových kociek. Niektoré veže sú tak vysoké, až sa točí hlava. Malé obchodíky postavené z farebných kociek, ulice zostavené zo sivých súčiastok, pouličné lampy z lega, skutočné semafory, nekonečná promenáda legových áut, aké ste ešte nikdy nevideli. Nad mestom visí nápis s jeho názvom: „Legomak“. Na okraji mesta sa nachádza policajná stanica. Je malá, ale spoľahlivá. Vládne a slúži v nej policajt Kiko. Vedľa jeho kancelárie je niekoľko väzníc pripravených pre lupičov. Je tu aj jedna miestnosť, do ktorej nikto nesmie vstúpiť. Policajt Kiko v nej ukrýva tajnú zbraň. Nikdy nikomu o nej nepovedal.

Jedného krásneho dopoludnia panovala v meste Legomak príjemná nálada. Legoví panáčikovia sa potulovali po uliciach v priateľskej atmosfére, navzájom sa na seba usmievali a všetko bolo dokonale vyčistené.

Divoch z džungle, ktorého sa každý bál, sa pri potulkách medzi papradiami nechtiac zatúlal až pred brány mesta. Nikdy predtým nevidel nič podobné. Začal byť veľmi rozrušený. Vbehol do mesta, z ktorého nevedel uniknúť a vrátiť sa späť do svojej džungle. Začal sa správať ako bláznivý divoch. Bol úplne šialený a ničil obchodíky a všetko čo mu prišlo pod ruky. Legové kocky lietali na všetky strany. Vystrašení panáčikovia sa rozbehli a začali sa skrývať. Mesto Legomak zaplavila hrôza a panika.

Vystrašení panáčikovia volali policajtovi Kikovi na jeho vysielačku. „Dobrý deň, pán policajt, potrebujeme pomoc! Divoch z džungle napadol naše mesto!“ Policajt Kiko stlačil gombík na vysielačke a ráznym hlasom odvetil: „Rozumiem. Hneď prídem!“

Postavil sa, vzal tajný kľúč a vošiel do prísne stráženej miestnosti, kde ukrýval svoje tajomstvo. V jej útrobách sa schovával obrovský legový Tyrannosaurus Rex. Slúžil policajtovi Kikovi ako tajná zbraň pred obávanými nepriateľmi mesta. Vyskočil na chrbát T-rexa a cválal na ňom do mesta. Už z diaľky videl rozzúreného divocha, ako ničí všetko okolo seba.

T-rex zareval tak nahlas, že niektoré legové kocky na okolitých budovách začali odpadávať. Divoch sa zastavil a otočil hlavu smerom k policajtovi Kikovi, ktorý sa niesol na obrovskom T-rexovi. Cez jeho husté a neupravené vlasy mu nebolo možné pozrieť do očí, ale rozhodne sa nezľakol revu T-rexa. Naopak, rozrušilo ho to ešte viac a rozbehol sa priamo k nim. T-rex zareval ešte raz zo všetkých síl, ako to dokáže len on. Ale divoch sa nenechal zastrašiť. Prišiel až k T-rexovi a postavil sa pred neho. Svoj život strávil len v džungli a dokonale ovládal rôzne reči zvierat, dokonca aj jazyk dinosaurov. „ARR UKARA RARA TA KATA!“ vykríkol divoch v dinosaurčine. T-rex okamžite sklonil hlavu a začal cúvať späť. „Čo? Čo to robíš? Kam to ideš?“ čudoval sa policajt Kiko. Nemohol dinosaurovi nič prikázať. Odmietol bojovať s divochom. Policajt Kiko pochopil, že T-rex mu nepomôže, a tak sa s ním vrátil späť do svojej policajnej stanice. Sadol si za svoj stôl a z tajného šuplíka vytiahol zvitok papiera, na ktorom boli napísané súradnice. Označovali miesto v oceáne, kde kotvila loď. Nie hocijaká loď, ale pirátska loď, vedená pirátom Jackom. Bol to dlhoročný priateľ policajta Kika.

Vzal kúsok papiera a napísal správu pre legového piráta. Potom ju prilepil na dron a poslal ho k pirátskej lodi. Čakal niekoľko dní na odpoveď, zatiaľ čo mesto stále žilo v strachu a jeho obyvatelia čakali na pomoc.

Po niekoľkých dňoch zakotvila v prístave za mestom loď. Bol to obrovský koráb postavený z kociek lega. Vpredu na špici lode stál pirátsky kapitán Jack a na vysokom sťažni viala pirátska vlajka. Ako prvý ich prišiel pozdraviť policajt Kiko. Vrúcne sa objal so starým priateľom Jackom a potom ho vzal do mesta, aby mu ukázal divocha, s ktorým bojujú už niekoľko dní. Spolu s kapitánom vystúpilo z pirátskej lode aj niekoľko po zuby ozbrojených pirátov. Policajt ich zaviedol tam, kde práve vyčíňal divoch. Legoví piráti si priniesli obrovské reťaze a veľkú klietku, do ktorej plánovali divocha …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.