Legový elixír

Patrik si vo svojej detskej izbe postavil z lega laboratórium na elixír, ktorý dokáže zmenšiť čokoľvek. Jeho nevinná hra sa stala skutočnosťou a Patrik sa zmenšil na legového panáčika. Obliekol sa, ako legový policajt, jazdil na policajnom aute a postavil si dom z lega, v ktorom býval. Ale podarí sa mu utiecť pred legovými lupičmi a legovým Tyrannosaurom rexom?

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

15.6.2023

Téma rozprávky

dinosaury, lego, lego dinosaurus, lego rozpravka, rozprávky na dobrú noc

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Policajná stanica a autá, väzenie s lupičmi, motorky, obrovský Tyrannosaurus rex, Carnotaurus a niekoľko Velociraptorov. Zopár mečov a pištolí, prilby či vlasy. Pohodený kúsok ruky či niekoľko hláv. Kôpka lega v detskej izbe patrí Patrikovi. Jeho zbierka lega je fascinujúca.

Patrik sa ráno zobudil, a keďže bola sobota, nemusel ísť do školy, dokonca aj domáce úlohy mal už hotové, čo znamenalo, že mal celý deň na hranie. Hneď po raňajkách dobehol k legu a celú krabicu vysypal na zem. Chvíľku premýšľal, čo si z lega postaví tentokrát. „Hmm, minule som vytvoril policajnú stanicu, predtým hasičskú a naposledy svet dinosaurov,“ premýšľal. „Možno by som mohol postaviť laboratórium na výrobu elixíru! Áno, to by bolo skvelé!“ vykríkol natešený a pustil sa do realizácie.

Spájal potrubia, sklenené miestnosti so vzorkami a skúmavkami, panáčikov pospájal do bielych oblečení a vytvoril tím vedcov, ktorí akože pracovali v laboratóriu.

Po dvoch hodinách tvrdej práce bolo Patrikove laboratórium na výrobu elixíru hotové. Nohy mal stuhnuté a pobolieval ho aj chrbát, preto sa natiahol na zem a chvíľku premýšľal o tom, aký elixír sa bude vyrábať v jeho laboratóriu.

„Toto bude laboratórium na výrobu zmenšovacieho elixíru. Kto doň namočí čo i len prst, zmenší sa,“ povedal si. Do rúk vzal legové postavičky a hral sa s nimi, akože vyrábajú elixír. „Prineste jedno vajíčko od vtáka Doda, úlomok zo zubu Mastodonta, kúsok srsti z Mamuta, 100 gramov tuku z Alky veľkej, krv amonitu a kvapku sliny Smilodonta,“ Patrik si vymýšľal recept. Legové postavičky pracovali ako včielky a elixír bol čoskoro pripravený.

Spolu štyri hodiny trvalo Patrikovi postaviť laboratórium a vyrobiť elixír. Nečudo, že od únavy zaspal na koberci medzi kockami lega.

 Po chvíľke sa zobudil. Pretrel si oči a povedal: „Zrejme som si trošku zdriemol.“

Potom sa pozrel do svojho laboratória a uvidel tam, v maličkom legovom poháriku, zvláštnu tekutinu zlatej farby. „Čože? My sme naozaj vyrobili elixír?“ začudoval sa Patrik a chytil malý legový pohárik do rúk, ktorý sa mu okamžite v dlani vylial. Zlatá tekutina, elixír, žiarila oslnivou farbou a vsiakla do Patrikovej ruky.

Patrik len žmurkol očami, sotva ich na sekundu zatvoril, a odrazu bola jeho detská izba asi 20-krát väčšia. Alebo sa len Patrik zmenšil? Skutočne! Patrik sa zmenšil na úroveň legového panáčika.

„To je neuveriteľné! Elixír funguje!“ vykrikoval od radosti. Pohár s elixírom zostal ležať na zemi, kde sa vylial a na podlahe zostala malá mláka.

Od radosti nevedel, čo ide robiť skôr. Chcel vyskúšať všetko. „Ako prvé si postavím auto a potom dom! A možno ešte bazén a motorky a lietadlo a vrtuľník…“

Vzal kolesá, podvozok, volant, okno a o chvíľku bolo jeho policajné auto hotové. „ÓÓÓ! Môžem sa aj obliecť ako policajt!“ A vzal policajnú čiapku, tričko a nohavice a obliekol sa ako legový policajt. Nastúpil a začal jazdiť po svojej detskej izbe. Legové autíčko bolo rýchle a obratné až nabúral do nohy stola a autíčko z lega sa rozbilo. Patrik sa len zasmial a pustil sa do stavania domu.

Keď už bol jeho dom hotový, posledná súčiastka, ktorá mu chýbala boli dvere. Osadil ich a ruky založil. „O tomto som vždy sníval,“ povedal Patrik a vošiel do svojho nového domu postaveného z lega. Ľahol si do legovej postele a užíval si tento neskutočný zážitok. Lenže po chvíľke, niekto zaklopal na dvere.

Patrik sa postavil z postele a otvoril ich. Stál tam legový panáčik. „Ahoj, máš krásny dom, môžem bývať s tebou ….

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.