Kúzelná konzerva

Súrodenci Oscar a Alica si na vianočnom jarmoku kúpili kúzelnú konzervu. No ani len netušili aké úžasne dobrodružstvo ich čaká.

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

10.1.2020

Téma rozprávky

kúzelná konzerva, O vesmire, Rozprávka o vesmíre, rozprávky na dobrú noc, vesmír

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Predvianočný čas sa blížil a v meste sa chystal jarmok plný vianočnej zábavy, chutného jedla a obchodníkov s ručne robenými výrobkami. Tieto okamihy vytvárajú kúzelné zážitky. Jeden takýto zažil aj Oscar, deväťročný chlapec z mesta so svojou sedemročnou sestrou Alicou.

Na prechádzke jarmokom sa Oscar so svojou sestrou Alicou veselo zabávali. Behali od jedného stánku k druhému. Vo vreckách mali aj nejaké drobné od rodičov, a tak si mohli zábavu užívať naplno. Peniaze sa tu dali minúť ako nič. V jednom stánku predávali perníky, v ďalšom cukrovú vatu, limonády, hračky, veselé čiapky či horúcu čokoládu. Sami nevedeli, kam skôr, a tak sa rozhodli vyskúšať každú dobrotu a pozrieť si všetky hračky. Po chvíli bláznenia zistili, že už im vo vreckách zostali len 3 mince. „Alica, máme už len tieto tri posledné mince. Čo si kúpime?“ premýšľal Oscar. „Dajme si ešte horúcu čokoládu,“ navrhla Alica. „Och nie, ďalšiu už nezvládnem. Kúpme si radšej niečo, s čím sa môžeme zahrať aj doma,“ odvetil šikovný Oscar. „Prejdime sa ešte raz po jarmoku, vyberme si tú najúžasnejšiu vec a potom pôjdeme domov.“ „Dobre,“ prikývla Alica.

Opäť sa rozutekali do uličiek jarmoku, pobehovali od stánku k stánku a hľadali tú najúžasnejšiu vec. Ako tak kráčali, všimli si vedľa vysvietených stánkov starčeka, ktorý mal ten najmenší stánok na celom jarmoku, dokonca mu v ňom nesvietilo ani jedno svetielko. Mal tam len jeden stolček a na ňom konzervy. „Pozri, Alica, to je ten najmenší a najčudnejší stánok z celého jarmoku,“ čudoval sa Oscar. „Poďme sa ho spýtať, čo to predáva,“ navrhla Alica. Prišli k starčekovi a vyzvedali. „To sú kúzelné konzervy,“ tichým a tajuplným hlasom odvetil starý pán. „Chcete si jednu kúpiť, deti? Stojí len tri mince.“Oscar s Alicou sa pozreli na seba, lebo vedeli, že presne toľko im zostalo. Posledné mince. „Nebudete ľutovať, je to naozaj kúzelná konzerva,“ ozval sa starček. „Každý, kto verí na zázraky, bude príjemne prekvapený,“ doplnil ešte. A tak deti dlho neváhali a vybrali si konzervu, na ktorej bolo napísané „Andromeda“. Celý natešení a zvedaví si ju odniesli domov …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.