Kolorka-Tajomstvo dúhy

Príbeh o tom, ako vzniká tajomná farebná dúha. Kto ju vytvára a odkiaľ prichádza sa dozviete v inšpiratívnej rozprávke o Kolorke.

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

30.12.2019

Téma rozprávky

dúha, kolorka, les, lesná víla, o zvieratách, rozpravka s ponaučením, rozprávky na dobrú noc

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Za daždivou a oblačnou oblohou, ktorú pretína slnečný lúč, vzniká farebné divadlo, ktoré jednoducho nazývame dúha. Ale čo stojí za týmto divadlom stojí? Poďte sa s nami bližšie pozrieť a preskúmať, ako táto krása vzniká.

V ďalekom farebnom lese pod vysokým a hustým stromom, pod kôpkou lístia, trávy a zeminy je neveľká diera, v ktorej má svoj malebný domov nezbedný a zvedavý zajko Miško. Ten si každé ráno poumýva svoje strapaté ušká v neďalekej rieke. Umytý a čerstvo zobudený zajko sa vybral hľadať niečo do svojho hladného bruška. Ako vždy si musel zobrať aj dáždnik, pretože v lesíku často pršalo. A ani to ráno nebolo výnimkou. Zajko Miško pocítil na svojej ešte rozospatej papuľke dažďové kvapky: „Hm, nevadí, veď dáždnik mám,“ zamrmlal si a pokračoval. Po malej chvíli však popri padajúcich dažďových kvapkách zacítil slnečné lúče, ako ho hrejú na jeho malý chlpatý chvostík. V tej chvíli sa hneď rozbehol na najbližšiu čistinku, aby sa mohol pozrieť na to krásne divadlo: „Jéééééj, tak táto dúha je naozaj krásna,“ potešil sa a ešte chvíľu si vychutnával nádheru na oblohe. Zrazu sa z lesa ozval jemný, nežný a príjemný hlások: „Ďakujééééém.“ Miško sa začudoval, ale veľmi to neriešil, skôr ho trápilo, ako vzniká tá krása, ktorú si pomenoval dúha.

A takto uplynul jeden z bežných dní zvedavého zajka Miška. Všetko sa však zmenilo v jeden pochmúrny, polooblačný deň, keď zo slniečka bolo vidno len záblesky. Zajko sa ako vždy túlal po lese a hľadal niečo pre svoje večne hladné bruško. V tento deň bol veľmi smutný a nechápal, prečo sa dúha ešte neobjavila, aj keď pršalo a ukazovalo sa slniečko. „Nechápem to, vždy, keď prší a vykukne slniečko, ukáže sa mi krásna farebná dúha, prečo dnes nie?“ Zmätený si ďalej pomaly vykračoval v ceste lesom. Zrazu jeho veľké strapaté ušká spozorneli, opäť začul ten jemný a nežný hlások, ktorý však tentokrát vzlykal: „Áuuuuu, áuuuuu, prosím, pomóóóóc! …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.