Imunohrad

Keď Imunohrad napadol zlý nepriateľ, biely obrancovia museli nasadiť všetky sily, aby ho ubránili. Na pomoc im prišli Antibiotíci. Pomôžu im znova získať Imunohrad?

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

16.12.2023

Téma rozprávky

antibiotiká, hrad, rozprávky na dobrú noc, rytier, s ponaučením

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Na úpätí hôr, zahalených v bordovo-červenej pokrývke sa vypína obrovský obranný hrad. Svojou mohutnou stavbou vzbudzuje rešpekt. Jeho hradné steny stráži viac ako tisíc bielych obrancov, ktorí dennodenne odolávajú útokom nepriateľa. Lukostrelci v obranných vežičkách majú presnú mušku, a len máloktorému nepriateľovi sa podarí prelomiť hradnú bránu.

Ale jedného dňa, musel Imunohrad čeliť hrozivému dobyvateľovi. Malé nechutné monštrá búšili do hradných múrov bez prestávky. Bieli obrancovia a lukostrelci bránili svoj hrad statočne. Lenže nepriateľ mal veľkú výhodu. Každý jeho bojovník sa mohol klonovať. Jeho vojsko bolo nevyčerpateľné. Ich nekonečné narastajúce posily viedli k pretrhnutiu brány. Dostali sa na hradný dvor, kde sa strhol ten najzúrivejší boj. Bieli obrancovia sa nezľakli, bojovali a bránili svoj Imunohrad. Lenže malé monštrá boli silnejšie a pálili všetko navôkol. Netrvalo to dlho a celý hrad pohltili plamene.

Po náročnom boji boli obrancovia hradu tvrdo odrazení, potlačení a zajatí. Nepriateľské vojsko obsadilo celý hrad. Vo vysokej veži, ktorá sa vypínala v strede hradu mal komnatu kráľ Imunohradu, White King. V nej sa odohrával posledný súboj medzi ním a obrovským monštrom, vodcom nepriateľského vojska. Cinkotanie mečov sa ozývalo hradnou vežou. Bojové pokriky napokon ustáli a dole zišiel kráľ White King spútaný v reťazi. Bol zajatý a odvedený do vlastného žalára.

V hlavnej sále hradu sa zhromaždilo nepriateľské vojsko a na trón Imunohradu sa posadil veľký a nebezpečný Stafylokok. Posadil sa, vzal do rúk svoj obrovský meč a zodvihol ho nad hlavu. Vydal príkaz zničiť celý hrad a aj všetko čo je za ním. Začalo sa masívne pustošenie a ničenie. Hrad sa ocitol v troskách. Bieli obrancovia boli zviazaní a nemohli nič urobiť, len malá hŕstka statočných obrancov utiekla a schovala sa v tajnej komnate. Zamkli sa a vyslali niekoľko bielych vtákov s odkazom priviazaným o nohu, v ktorom žiadali o pomoc a posily: „Prosím, pošlite nám posily, náš Imunohrad bol napadnutý Stafylokokom. Prosíme rýchlo o posily. Rýchlo!“

Po krátkom čase začali prichádzať prvé posily. Boli to bojovníci Padaloni. S odvážnym krikom sa pustili do ostrého boja s neúnavným nepriateľom, ktorého armáda neustále narastala a už dosahovala desivý počet. Ich sila každou minútou rástla. Padaloni bojovali zo všetkých síl v priestoroch hradu, lenže aj oni utrpeli zdrvujúcu porážku.

Schovaní bieli obrancovia posielali ďalšie a ďalšie biele vtáky so žiadosťou o pomoc. Vedeli, že potrebujú silnejších bojovníkov, aby dokázali poraziť Stafylokoka. Padaloni síce nepriateľovi uštedrili silnú ranu, ale na jeho silu to nemalo žiadny vplyv. Naďalej pokračovali v pustošení, ktoré bolo viac a viac desivejšie. Plamene už pohltili aj hradnú vežu. Hlasité zaškrípanie znamenalo jej pád.

Stafylokokové vojská už pochodovali ďalej za hrad a pustošili celé okolie. Zdalo sa, že je všetko stratené, že nikto nedokáže Imunohrad zachrániť.

Lenže, ako blesk z jasného neba, začali z výšin vzlietať okrídlení bojovníci. Na hlavách mali bojové prilby, na chrbte majestátne krídla, v ľavej ruke okrúhly štít, na ktorom bolo nakreslené písmeno „A” a v pravej ruke zlatý meč. Zosadli pred zničenú bránu Imunohradu. Schovaní bieli obrancovia vybehli zo svojho úkrytu a s nadšením privítali nových bojovníkov. „Vitajte! Prišli ste nám pomôcť poraziť nepriateľa?“ opýtal sa jeden z bielych obrancov. „Áno! Sme tu, aby sme vám pomohli poraziť nepriateľa a znovu dobyť Imunohrad. Ale najprv my povedzte, s akým nepriateľom máme dočinenie?“ hovoril jeden z …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.