Egyptský hodinár

Malá Penelope je zvedavá dcéra archeológa. Túži poznať tajomstvá starého Egypta. Pri vykopávkach objaví hrobku starého egyptského hodinára. Čo všetko v nej nájde?

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

17.12.2020

Téma rozprávky

archeológ, Egypt, pyramída, rozprávky na dobrú noc, stroj času

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Pod horúcim pieskom, kameňmi a prachom sa nachádza množstvo stôp histórie, pomocou ktorých môžeme nazrieť do života minulosti. Najzaujímavejšie dobrodružne odkazy pradávnej histórie sa nachádzajú pod horúcim pieskom v domove pyramíd. Egypt je miesto s úžasnou minulosťou a zaujímavou kultúrou.
Malá Penelope, ktorá žije v Egypte sa každý deň zúčastňuje archeologických vykopávok po boku svojho otca Hagara, ktorý je vedúci skupiny. Venujú sa hľadaniu egyptských pamiatok. Skúmajú život, technológie a vedomosti starých Egypťanov.

Penelope školu miluje. Dáva jej odpovede na jej nespočetné množstvo otázok. Jej obľúbený predmet je samozrejme história. Rada si predstavuje, čo sa stalo v minulosti, aké technológie používali jej predkovia, aké vedomosti mali o medicíne, ako liečili pacientov, alebo ako stavali obrovské diela ako pyramídy. Zvedavosť je to, čo ju každý deň po škole ťahá za otcom Hagarom do stanu archeologickej skupiny. Vezme si svoje náradie: malý krompáčik a štetec a pustí sa do hrabania. Kope, čistí a nadšene sa snaží nájsť niečo, čo sa zapíše do histórie. Aj keď ešte nikdy nič nenašla, nestráca nádej a pokračuje. Verí, že jedného dňa nájde niečo skvelé. Otec Hagar jej verí. „Dcéra moja, nevzdávaj to, veľké objavy sa nehľadajú ľahko. Musíš byť len trpezlivá.“ Vonku sa už začalo stmievať a Penelope spolu s otcom odložili svoje náradie, nasadli do auta a šli domov. Spolu s mamou sa navečerali a porozprávali si svoje zážitky z celého dňa. Po večeroch, keď už boli všetci v posteli si ešte vytiahla svoju encyklopédiu o technológiách starých Egypťanov. Je v nej plno zaujímavých vynálezov, pomocou ktorých dokázali veľké veci. To je ďalšia vec, ktorá malú Penelope zaujíma. Má tiež hromadu výkresov s rôznymi návrhmi, ktoré by chcela jedného dňa sama vyrobiť. „Chcela by som vyrobiť taký vynález, ktorý by mi umožnil nazrieť do minulosti. Chcela by som vidieť starých Egypťanov, ako stavali tie úžasné pyramídy. Je toho veľmi veľa, čo by som chcela v minulosti navštíviť,“šepká Penelope do svojej encyklopédie. Potom vloží záložku a strčí knihu pod posteľ.

Ráno ju do školy zaviezla mama, tak ako zvyčajne. Učenie miluje, takže do školy chodí s nadšením a vždy bezchybne pripravená. Po zacinganí posledného zvončeka sa vyučovanie končí a Penelope opäť mieri za svojím otcom. Dorazila do archeologického stanu, vzala si náradie a začala prehľadávať to isté miesto, kde včera skončila. Odhrnula už asi jeden meter piesku. Spotená, špinavá, ale stále s úsmevom pokračovala ďalej. „Chchchch,“ krompáčik o niečo zaškrtol. „Óóó! Čo to je?“ čuduje sa. „Oci, ociii, rýchlo poď sem, niečo som našla!“ kričala Penelope. Otec Hagar spolu s ostatnými dobehli k nej. Okamžite začali kopať, až odkryli povrch prvého kameňa. „Penelope!“ skríkol otec. „Ty si našla nejakú …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.