Doktorky Emília a Naomi

Dve kamarátky Emília a Naomi sa počas jesenných prázdnin nudili, a tak si vymysleli, že z nich budú doktorky. Po prvej úspešnej operácii plyšového medvedíka sa rozhodli, že budú liečiť hračky aj iných detí. Ako to dopadlo?

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

19.9.2022

Téma rozprávky

doktorky, o dievčenskej hrdinke, plyšové hračky, rozprávky na dobrú noc, s ponaučením

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Emília a Naomi sú najlepšie kamarátky a rady trávia čas spolu. Práve sa začali jesenné prázdniny a obe dievčatá ležali v Emíliinej izbe na zemi s nohami vyloženými na okraji postele a premýšľali, ako strávia tieto prázdniny.
„Čo keby sme vzali fotoaparát a vyšli do prírody a fotili všetko krásne! Motýle, kvety, stromy, rieky, mravce, húsenice, vtáky! Budeme fotiť všetko!“ hlasno snívala Naomi. Emília sa k nej otočila a jedným dychom dodala: „Lenže nemáme žiadny fotoaparát.“ „Hm, to je fakt. Nemáme,“ odpovedala sklamaným hlasom Naomi.
„Tak poď, nájdeme si inú aktivitu,“ povedala Emília a postavila sa. Prišla k svojej poličke a prehadzovala v nej veci. Otvorila skriňu a prezrela všetky jej police. Hľadala niečo, čo by ich zamestnalo na aspoň jeden prázdninový deň. Lenže nič nenašla. V tom Naomi vykríkla: „Emília, poďme sa pozrieť na povalu, možno tam nájdeme niečo starožitné, zaujímavé!“ Emílii sa to spočiatku nepozdávalo, ale potom súhlasila. Vybehli po schodoch k dverám na povalu. Otočili kľúčikom a vošli dnu. Bolo tam chladno. Na stenách bola popukaná omietka, pavučiny viseli zo stropu a prach pokrýval celú podlahu. V miestnosti bolo niekoľko starých krabíc, poličiek a hromada nepotrebných vecí. „Fajn, tak kde začneme?“ povedala Naomi. „Napríklad aj tu, v tejto starej truhličke,“ povedala Emília a otvorila zaprášenú truhlicu. Vo vnútri bolo niekoľko starých nití, ihly a šijací stroj. To však nebolo to, čo by ich lákalo. A tak hľadali ďalej. Prehadzovali jednu krabicu za druhou, otvorili všetky staré police a nazreli do všetkých vriec. Zostávala jedná veľká skriňa pri stene. Vo vnútri bola prázdna, ale navrchu bola posledná krabica. Prisunuli si stoličku, vyliezli na ňu a zo skrine zložili krabicu.
Postavili ju na zem a sfúkli prach z jej povrchu. Emília vzala nožnice a prestrihla lepiacu pásku. Spoločne ju otvorili. Vo vnútri bolo niekoľko starožitných hračiek. „Jéj! Emília! To je úžasné! Staré retro hračky!“ potešila sa Naomi.
Chvíľku si ich prehadzovali a obzerali. Najviac ich však zaujal plyšový medveď. Bol nádherný, ale veľmi zničený. Chýbalo mu jedno oko, na chrbte mal obrovskú dieru, z ktorej vypadávali kusy výplne a z nohy sa mu párali nite.
„Emília, tento medveď potrebuje našu pomoc!“ povedala Naomi. „Vieš čo? Máš pravdu. A mám skvelý nápad!“ pohotovo zareagovala Emília. Naomi bola nedočkavá, prosíkala ju, aby jej to rýchlo prezradila. „My dve budeme doktorky a starého plyšáka budeme operovať. Bude ako nový!“ „Emília! To je fantastický nápad!“ potešila sa …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.