Dinosaurí letci: prvá časť

V dobe dinosaurov vládlo jediné pravidlo. „Silnejší vyhráva!“. Carnotaurus spolu so svojou armádou ovládal väčšinu územia velociraptorov. Ale jednu najkrajšiu časť planéty, Zelený ostrov, ešte nedobil. Podarí sa mu získať aj toto územie? Alebo ho niekto dokáže zastaviť?

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

15.6.2023

Téma rozprávky

dinosaury, O dinosauroch, rozprávky na dobrú noc, s ponaučením

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Pred 75 miliónmi rokov našu planétu obývali najväčší tvorovia v histórii. Cela planéta patrila dinosaurom. Vládlo tu jedno pravidlo: „Silnejší vyhráva.“

Na zelenom ostrove život rozkvital krajšie ako kdekoľvek inde. Obývali ho všetky známe druhy dinosaurov a živočíchy tejto doby. Boli tu krásne zelené stromy s nádhernými papradiami a rastlinami. Šťastie tohto ostrova spočívalo vo veľkom strome, ktorý rástol uprostred vysokej hory. Jeho plody boli magické. Po ich zjedení dodávali telu obrovskú dávku energie a šťastia. Dinosaury si tento strom chránili. Ale museli čeliť a odolávať aj chamtivým nepriateľom, ktorí chceli ich ostrov vyplieniť a zmocniť sa magického šťastia.

Najväčšiu hrozbu predstavoval obávaný Carnotaurus. Žil na opustenom sopečnom ostrove, kde bol život presne opačný. Všade sa valila horúca láva a povaľovali rozpálené kamene. Carnotaurus tu žil so stovkami velociraptorov, ktorí mu boli verne oddaní. Už dlhú dobu hľadali spôsob ako dobijú zelený ostrov s magickým stromom. Vo svojej skrýši v útrobách sopky sedel Carnotaurus na svojom kamennom tróne. „Velociraptori! Počúvajte! Dnes so západom slnka vtrhneme na ostrov magického stromu. Dnes večer dobijeme celý ostrov a strom bude náš!“ zreval Carnotaurus. Stovky velociraptorov začali zúrivo skandovať. Boli pripravení bojovať.

Na opačnej strane, na zelenom ostrove, hlboko v zemi pod magickým stromom, sa tiahlo niekoľko dlhých chodieb s viacerými miestnosťami. Bol to domov Megazostrodona. Malý cicavec, ktorý vyzeral ako krtko so sivou srsťou. Bol nesmierne múdry a bol to pokračovateľ rodu ochrancov zeleného ostrova. Mal na starosti magický strom a jeho ochranu.

Vo svojom podzemnom laboratóriu si zriadil odpočúvacie zariadenie. Vyhrabal pod oceánom tunel, ktorý viedol až na ostrov Carnotaura. Vďaka tomu sa dopočul o jeho zlovestnom pláne. Megazostrodon sa posadil do svojho kresla utkaného z koreňov stromov a hlasno premýšľal. „Musím zrealizovať svoj starý plán, ktorý som vymyslel už veľmi dávno. Použijem tajný recept pre zrodenie super letcov,“ povedal. Potom otvoril malé dvierka na podlahe a vybral sa do útrob zeme. Klesal dole tunelom, ktorý vykopal pred desiatkami rokov. Siahal až k zemskému jadru. Jeho teplota je extrémne vysoká a energia v ňom je ohromná. Musel byt veľmi rýchly. Jeho štyri nohy prepletali vysokou rýchlosťou. Do malých kamenných nádobiek si nabral niekoľko kvapiek zo žiary jadra a opäť utekal hore do svojho podzemného laboratória.

Kvapky zemského jadra uschoval a vybral sa na povrch s malou bambusovou tyčkou a jednou uspávacou šípkou. Keď vyliezol hore, vyškriabal sa na vysoký strom a vyčkával. O pár minút neskôr letel okolo veľký Pterodactyl. Megazostrodon namieril malú bambusovú tyč s uspávacou šípkou a vyfúkol ju na letiacieho Pterodactyla. „Pfuu!“ Uspávacia šípka ho zasiahla do krku a on sa zvalil na zem. Megazostrodon rýchlo zliezol dole a odobral par kvapiek krvi spiacemu Pterodactylovi. Strčil si malú nádobku so vzorkou do kapsy a skočil do tunela, ktorým vyliezol na povrch. Zliezol do svojho podzemného laboratória a pustil sa do práce. Vzal kúsok energie zo zemského jadra a zmiešal ju s kvapkou krvi Pterodactyla a uzavrel ju do malého kamenného medailónu. Spolu vytvoril tri medailóny. Zostával už len posledný krok. „Musím nájsť ešte troch statočných dinosaurov, ktorí budú odhodlaní bojovať proti Carnotaurovi.“ Opäť vyšiel na povrch a rozhliadol sa. V diaľke spozoroval stádo triceratopsov ako sa pásu na zelenej lúke. O niečo ďalej postávalo stádo stegosaurov a v diaľke pod skalou spal Tyranosaurus rex. Megazostrodon si hneď spojil v myšlienkach trojicu dinosaurov. Dobehol k najstatnejšiemu Triceratopsovi, potom k najmocnejšiemu stegosaurovi a napokon prišiel za drsným Tyranosaurom. Zvolal ich na jedno miesto a vyliezol na malú skalu, odkiaľ sa im prihovoril. „Ahojte, priatelia. Som Megazostrodon. Som z radu ochrancov zeleného ostrova a magického stromu. Dnes večer bude náš domov čeliť útoku Carnotaura so svojimi velociraptormi.“ Trojicu dinosaurov to veľmi rozzúrilo. Svoj domov milovali a boli ochotní urobiť čokoľvek pre jeho záchranu. Megazostrodon potom pokračoval: „Mám tu tri medailóny, ktoré som vyrobil. Ak si ich nasadíte na krk, premenia vás na super letcov s nepredstaviteľnou silou.“ Hneď ako to dopovedal, Tyranosaurus okamžite súhlasil. Triceratops a Stegosaurus sa bez váhania pridali tiež. Megazostrodon natiahol svoju malú ruku s tromi medailónmi a každému podal jeden. „Tak, a teraz si nasaďte tieto medailóny na krk. Dodajú vám ukrutnú silu!“ povedal …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.