Čistička zubov pre veľryby

Trojica kamarátov z hlbín oceánu, premýšľala, ako si zarobia zopár magických mušlí, za ktoré si môžu kúpiť čokoľvek. Zriadili si čističku zubov pre veľryby. Všetko prebiehalo hladko, pokiaľ sa im nestala nepríjemná nehoda, kvôli ktorej skončili v žalúdku Vráskavca obrovského ….

Rozprávky na čítanie

Ak si chcete prečítať celu rozprávku (nižšie nájdete úryvok z nej) stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO

Rozprávky na počúvanie

Ak hľadáte skvelé rozprávky na počúvanie stiahnite si našu aplikáciu ZADARMO, a môžete objavovať.

Viac informácii o rozprávke:

Autor

Johny Boundaries

Dĺžka rozprávky

10 minút

Formát rozprávky

Audio rozprávka, Rozprávka na čítanie, Rozprávka na počúvanie

Pridané

11.8.2023

Téma rozprávky

hlbokomorska rozprávka, more, morské živočíchy, oceán, rozprávky na dobrú noc, veľryby

Dielo je chránené autorským právom. Akékoľvek vytváranie kópií na komerčné účely je zakázané. Viac tu.

Traja kamaráti z oceánu premýšľali, ako získať pár oceánskych magických mušlí. Použiť ich môžu na kúpu lístkov na plavbu po všetkých oceánoch sveta na chrbte obrovskej veľryby. Krab, morský koník a rybka Blue tang si sadli na dno oceánu. Sedeli v oceánskom piesku a hádzali jeden nápad za druhým. „Čo keby sme pomáhali žralokom chytať ryby?“ povedal krab. Na to sa rybka Blue tang škaredo pozrela a povedala: „Ha, ha. Fakt vtipné.“ „A čo keby sme vyrábali nejaké jedlo a predávali ho?“ povedal morský koník. „Lenže v oceáne je potravy dostatok. Musíme vymyslieť niečo zaujímavejšie,“ povedala Blue tang.

V tu chvíľu okolo nich plával Vráskavec obrovský. Všetci traja ho s úžasom sledovali. Bol naozaj gigantický. Avšak neustále si niečo mrmlal a sťažoval sa. „Hej, obrovská ryba, čo ťa trápi?“ opýtal sa neohrabaným spôsobom malý krab. Vráskavec sa zastavil, svojím veľkým okom sa zahľadel na maličkého kraba a povedal: „Mám v zuboch zvyšky jedla. Neviem ich odtiaľ dostať von.“ A ofúkaný odišiel preč.

„Kamaráti! Veď to je fantastický nápad!“ tešila sa rybka Blue tang. „Čo? Aký nápad? Ja nerozumiem,“ čudoval sa morský koník. „Veď toto! Urobíme si čističku zubov pre veľryby!“ hovorila nadšená Blue tang. Krabovi aj morskému koníkovi sa tento nápad zapáčil a hneď sa pustili do práce. Krab šiel pozháňať metly, ktorými budú čistiť zuby. Morský koník šiel pozháňať vedrá, do ktorých budú sypať zvyšky jedla. A rybka Blue tang zháňala vhodné miesto, kde sa zmestí aj mohutná veľryba, aby si tam vybudovali čističku zubov pre veľryby.

Keď mali všetko nachystané, zavesili malú ceduľku, čo bola vlastne jedna časť z veľkej mušle, a napísali na ňu: „Čistička zubov pre veľryby. Cena 1 magická mušľa.“ Traja kamaráti sedeli a čakali. Veru, netrvalo to dlho. Čoskoro k nim priplával prvý zákazník. Naštvaná Kostka dravá. Bola rovnako podráždená ako ten Vráskavec, ktorý tu plával predtým.

„Ahoj! Vitaj v našej čističke zubov. Ako ti môžeme pomôcť?“ milo ju uvítala Blue tang. „Som príšerne nahnevaná! V zuboch mám zaseknuté kúsky jedla a neviem ich vytiahnuť. Privádza ma to k šialenstvu!“ „Drahá Kosatka, neboj sa. Urob si pohodlie a otvor ústa. O všetko sa postaráme,“ povedala Blue tang a spolu s krabom a morským koníkom sa pustili do svojej prvej zákazky. Krab vzal veľkú metlu a umýval ňou zuby. Blue tang s náradím vyťahovala kúsky jedla z medzizubných priestorov a morský koník ich zbieral do vedra. Všetko fungovalo perfektne. Prvý zákazník bol hotový. Zuby Kosatky boli krásne biele a bez zvyškov jedla. „Och! To je úľava, ďakujem vám. Nech sa páči, tu je jedna magická mušľa,“ povedala šťastná Kosatka a odplávala preč.

Trojica kamarátov sa veľmi potešila a mušľu si odložila na tajné miesto. Museli sa totiž pustiť do ďalšej práce. Opäť k nim plával Vráskavec obrovský. Od kamarátky Kosatky sa dozvedel o čističke zubov pre veľryby. Usadil sa na mieste, kde ho nasmerovala Blue tang. Otvoril ústa a práca sa mohla začať. „Uf, to bude trvať dlhšie. Jeho papuľa je fakt obrovská,“ povedal krab.

Drhli a čistili. Keď už boli skoro hotoví, všimla si Blue tang ešte jeden kúsok jedla úplne vzadu, skoro až na ceste do žalúdka. „Nie! Nechoď tam, Blue tang, je to nebezpečné,“ povedal krab. Ona sa však rozhodla, že ten kúsok jedla vezme, a tak šla. Lenže svojou plutvou pošteklila jazyk Vráskavca obrovského. Obrovská veľryba sa nadýchla a prehltla všetko, čo bolo v jej ústach.

„Ááá!“ ozýval sa krik trojice kamarátov, ktorí padali do veľkého žalúdka veľryby. „Šplech!“ Ocitli sa v tmavom žalúdku. „Ja som ti to hovoril!“ povedal nahnevaný krab. „Ako sa odtiaľto teraz dostaneme?“ sťažoval sa vystrašený morský koník. „Nebojte sa priatelia, niečo vymyslím,“ povedala Blue tang a rozhliadala sa okolo seba. Lenže, nech sa snažila akokoľvek, zo žalúdka veľryby nebolo úniku.

„O chvíľku je po nás!“ desil sa morský koník. Žalúdočné kyseliny totiž začali pracovať. Hladina začala bublať a ich tela sa rýchlo ocitli v nepríjemnej tekutine, ktorá ich začala páliť. Kričali o pomoc, ale márne, nik ich nepočul. V žalúdku boli celkom …

… celú rozprávku nájdeš v aplikácii

Stiahni si mobilnú aplikáciu a všetky rozprávky si môžeš prečítať alebo vypočuť ako audi.

  Google play  App store

Mobilná aplikácia Magical Can a rozprávky na dobrú noc, Rozprávky pre deti, audio rozprávky na počúvanie.